Oczyszczalnia BioDisc

Jak działa?

Zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania każdej oczyszczalni BioDisc ma tarczowe, obrotowe złoże biologiczne. Stanowi ono powierzchnię dla rozwoju mikroorganizmów tlenowych oczyszczających ściek w sposób naturalny. Cały proces przebiega w sposób opisany poniżej.

Ścieki z gospodarstwa domowego wpływają do osadnika wstępnego, gdzie w sposób mechaniczny następuje redukcja zawiesiny. Cząstki lżejsze wypływają na powierzchnię, cięższe opadają na dno tworząc osad. Pozbawiony frakcji stałej, ale biologicznie nieoczyszczony ściek, wpływa do pierwszej strefy biologicznej. Tu, na powoli obracających się tarczach narasta biomasa, która żyjąc konsumuje związki organiczne zawarte w ściekach. Podczyszczony ściek jest dawkowany przez system kubeczków do drugiej strefy biologicznej, gdzie następuje jego doczyszczenie. Obumierająca błona biologiczna opadająca z tarcz osadza się w osadniku wtórnym. Wysokiej jakości oczyszczone ścieki są odprowadzane do odbiornika.

Oczyszczone ścieki mogą być rozsączone w gruncie poprzez drenaż, studnię chłonną lub pakiety, ale też odprowadzone do wód powierzchniowych takich jak strumienie, rzeki, stawy, jeziora.

 

ZAPEWNIAMY PROFESJONALNY MONTAŻ I DORADZTWO W ZAKRESIE ROZWIĄZAŃ TECHNICZNYCH, DOPASOWANIA OCZYSZCZALNI DO ILOŚCI OSÓB W GOSPODARSTWIE DOMOWYM. 

PIERWSZY SERWIS GRATIS!!!


W OFERCIE POSIADAMY PEŁEN TYPOSZEREG PRODUKTÓW FIRMY KINGSPAN.


OCZYSZCZALNIA PRZEZNACZONA DLA 1-6 OSÓB, DOSTOSOWANA WG POLSKIEJ NORMY PN-EN 12566-3+A2:2013 (150 l/os. )

Cena montażu uzależniona jest od wielu czynników, w związku z czym przygotujemy ofertę pod konkretne zapytanie.

MASZ WIĘCEJ PYTAŃ?
CHCESZ ROZPLANOWAĆ BUDOWĘ NA SWOJEJ DZIAŁCE?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

 

Napisz do nas

Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę,
7 dni w tygodniu!

NIE WAHAJ SIĘ, ZADZWOŃ, ZAPYTAJ!

WODMAX
ul. Konstytucji 3 Maja 12/31,
28-200 Staszów

NIP: 866 125 89 98
REGON: 364775868

880 119 600
www.wodmax.eu
 kontakt@wodmax.eu